Pembroke welsh corgi - história psov

Malý a zavalitý Pembroke Welsh Corgi s obrovskými ušami a sladkým úsmevom sa javí ako nemotorný a pomalý tvor, ktorého hlavnou úlohou je ležať na vankúši. Ale tento názor je zásadne nesprávny. Pripravili sme pre vás podrobný popis tohto krásneho plemena so živými fotografiami týchto pekných mužov v hojnej miere.

Welsh Corgi zaslúžene patrí do skupiny pastierskych plemien. Úlohou mini pastiera je sledovať stádo, „držať ho“ a nedovoliť mu odchýliť sa od trasy. To znamená, že pes musí byť pohyblivý, odolný, pohotový a mať vynikajúci kontakt s majiteľom. Všetky tieto vlastnosti sú obdarené corgi. Bez preháňania sú ideálnymi spoločníkmi s neodolateľným vzhľadom, verní majiteľovi a nekonečne dobromyseľní..

Prezrite si video o plemene Pembroke Welsh Corgi. Rozhliadnite sa - bude sa vám páčiť!

Pembroke Welsh Corgi sa objavil na Britských ostrovoch už dávno a je považovaný za jedno z prvých plemien chovu. Nie je prekvapením, že ich pôvod je zahalený mnohými legendami a domnienkami..

Podľa jednej verzie to boli psie záprahy škriatkov a ako vďačnosť venovali malí čarodejníci pár šteniat milému, ale chudobnému farmárovi. Podľa inej, realistickejšej teórie, prišli malé zahalené psy do hmlistého Albionu s bojovnými Keltmi..

Niektorí psovodi sa domnievajú, že corgi sa objavil za vlády Henryho ӏ. V roku 1107 na pozvanie panovníka dorazili do Anglicka flámski tkáči a priniesli so sebou psy podobné špicom. Niektorí z pracovníkov sa usadili na juhu Wellsu v regióne Pembrokeshire, kde sa plemeno vyvinulo.

Je dobre známe, že v úlohe pasenia psov a dobytka vo waleskom grófstve sa používajú od nepamäti a v mnohých prvotných zdrojoch sa označujú ako „psy dlhé do dvora“ (0,9 m). Za predkov corgi sú považovaní nórsky lundehund, keeshond a samoyed..

Iba o mnoho storočí neskôr bolo plemeno oficiálne uznané. Bola zaregistrovaná v Kennel Clube vo Veľkej Británii v roku 1926, pričom k bežnému názvu bolo pridané slovo „waleský“. V roku 1934 boli všetci waleskí corgi rozdelení do dvoch nezávislých plemien: sveter a Pembroke. Druhá menovaná sa stala veľmi populárnou, pravdepodobne kvôli britskej kráľovskej rodine. Alžbeta II. Dostala pre svoje osemnásť rokov šteniatko corgi, odvtedy sa s týmto plemenom nerozišla. Kráľovná je považovaná za hlavnú znalkyňu a obdivovateľku Pembrokovcov. Dnes v paláci žije kvarteto týchto milých psov, ktoré je často prítomné na recepciách a oficiálnych stretnutiach..

13287058293_87b5da41cc_k

Školenie

Psy plemena Welsh Corgi sú inteligentné a dokonale trénujú, rýchlo a ľahko si pamätajú príkazy. V procese výcviku by mal byť majiteľ pevný vo svojich požiadavkách, ale zároveň láskavý a spravodlivý vo vzťahu k psovi.

S corgi môžete úspešne zvládnuť mini OKD, frisbee, agility, voľný štýl a pastierske služby. Aktívna tímová práca určite poteší psa aj majiteľa. Zástupcovia plemena sú tvrdohlaví a svojhlaví, čomu sa však dá vyhnúť, ak sa šteňa od útleho veku učí rešpektovať a poslúchať. Väčšina recenzií o tréningu corgi je pozitívnych.

Recenzie na školenie Corgi

Zástupcovia plemena dokonale rozumejú príkazom, dobre reagujú na veľkú akumuláciu príbuzných. Pozrite sa na príklad skúšky, ktorú absolvoval Welsh Corgi - veľmi chytré dieťa.

Nadmerná priateľskosť

Často je pre corgi nadmerná priateľskosť voči cudzím ľuďom. Pre mnohých majiteľov nie je táto skutočnosť príjemná a musíte byť na ňu pripravení a konať iniciatívne. Ideálne je, ak musíte psa na sebe čo najviac „dokončiť“.

Recenzie plemena

Recenzie na plemeno Pembroke Welsh Corgi medzi majiteľmi sú ohromne veľmi pozitívne. Niet divu, že toto plemeno sa stalo v Rusku také populárne. Najzaujímavejšie body, ktoré sa dajú vidieť za plemenom:

 • Pembrokes miluje všetko žuť. Preto je od detstva nesmierne dôležité zvyknúť si na hračky a odnaučiť ich od všetkého ostatného..
 • Sušienky môžu často prasknúť, ak narušia ich osobný priestor (vylezte do misy, keď jedia, dotýkajte sa, keď spia, atď.).
 • Niektorí majitelia Welsh Corgi sa tiež sťažujú, že ich miláčikovia sú veľmi plachí (chvejú sa a znervózňujú z akýchkoľvek náhodných hlasných zvukov alebo z nečakaných udalostí).
 • Aj napriek svojej skromnej veľkosti sa corgi ukazujú ako vynikajúci obrancovia a sú pripravení postaviť sa za svojich majiteľov, ak je to potrebné, niekedy &# 128521;

Recenzia pembroke corgi

Všeobecne po analýze množstva recenzií majiteľov o Pembroke Welsh Corgi vznikne dojem, že pes je veľmi pozitívny, v dobrom slova zmysle nepredvídateľný a nikdy sa s ním nebudete nudiť. Minimum názorov na to, aké je to s ňou ťažké alebo na nejaké problémy. A ak sa tieto názory objavia, potom sa to vo väčšine prípadov spája so zlým vzdelaním sušienky.

Fyzické cvičenie

Pembroke Welsh Corgi je silné a atletické plemeno, ktoré miluje prácu ako nikto iný. Potrebuje každodenný fyzický a psychický stres. Optimálny režim sú 2 - 3 prechádzky denne, trvajúce asi hodinu, najlepšie s voľným výbehom a hrami.

Ako hrať?

Najobľúbenejšie hry Welsh Corgi sú všetky lopty a dokonca aj veľké lopty, ktoré im prinášajú obrovské potešenie. Všeobecne to ešte nie sú futbalisti. Mnoho majiteľov tiež zaznamenáva závislosť corgi od frisbee..

welsh corgi sa dá trénovať

Charakter a psychologický portrét

Welsh Corgi sú veselé a dobrotivé psy s vrodenou oddanosťou a inteligenciou. Chytrí a citliví sa ľahko prispôsobia rytmu rodinného života, zároveň však potrebujú neustálu komunikáciu a pozornosť.

Predkovia moderných corgi ľahko zvládli stáda hovädzieho dobytka, a preto možno s istotou povedať, že tieto na prvý pohľad roztomilé a bezstarostné stvorenia majú nebojácnosť a nezávislosť..

Niet divu, že waleské psy dostali prezývku ovčiak v malom balení.

Welsh Corgi je skvelou voľbou pre rodiny s deťmi. Pes nikdy neurazí malé dieťa a so staršími deťmi bude rád tráviť čas hraním hier. S ostatnými domácimi miláčikmi vychádza väčšinou bez problémov. V zriedkavých prípadoch corgi prejavujú agresivitu a snažia sa dominovať. Aby sa tomu zabránilo, mala by sa venovať pozornosť socializácii šteniatka, jeho blízkemu poznaniu s okolitým svetom, s ľuďmi a zvieratami, ktoré v ňom žijú. A tiež neporušovať osobný priestor psa v osobitných prípadoch - keď je alebo spí.

Schopnosť Welsh Corgi zostať sama je vysoko cenená. Je pravda, že to neplatí pre psy, ktorým sa nevenuje náležitá pozornosť a stres, v neprítomnosti majiteľa dokážu zázraky. Corgi nie je príliš zhovorčivé plemeno. Samozrejme, oznámia príchod cudzinca a reagujú na štekanie prichádzajúceho psa, ale nebudú štekať po maličkostiach..

Avšak ako niektoré ďalšie plemená majú u Pembroksa abnormality správania:

 • Útoky agresie;
 • Panická tendencia;
 • Ďalšie abnormality správania.

Správanie s inými psami

Všeobecne platí, že corgis sú celkom mierumilovné stvorenia, ale pokiaľ ide o interakciu s inými psami, potom môžu naše deti niekedy prejavovať agresiu alebo zjavnú antipatiu voči príbuzným. To všetko sa dá vyjadriť v priamom rozpore, ale niekedy môžu niečo tajne urobiť. Existuje niekoľko podobných recenzií od majiteľov Welsh Corgi Pembrokes, ale je to:

Corgiho agresia u iných psov

Údržba a starostlivosť

Welsh corgi majú hustú podsadu a dobre znášajú zimu, ale iba teoreticky môžu žiť vo voliérach. Tieto psy by mali byť držané v domácnosti obklopené starostlivosťou a neustálym spoločníctvom. Toto plemeno je vhodné pre veľké rodiny aj pre slobodných.
psie plemeno welsh corgi pembroke

Starostlivosť o mini pastiera nie je náročná, má však množstvo funkcií. Prvá vec, ktorú si treba uvedomiť, je, že corgis sa vylučuje dosť, najmä počas sezónneho obdobia molt. Zvyšok času ich stačí česať raz alebo dvakrát týždenne. Používa krátke štetiny so štetinami, zaoblené oceľové hrebene a masážne rukavice.

Podľa potreby kúpať psy. Pravidelne kontrolujte a očistite ušné a slzné cesty od sekrétov pomocou špeciálnych pleťových vody. To, že nemusíte strihať nechty, je indikátorom toho, že pes cvičí minimálne. Strihy nie sú potrebné, corgi sa na výstavách predvádza v prírodnej podobe.

Zdravie a dlhovekosť

Priemerná dĺžka života za dobrých podmienok je 13 rokov.

Corgi je vo všeobecnosti zdravé, robustné a odolné plemeno, ale je možné si všimnúť určité problémy. Z konkrétnych chorôb plemien odborníci označujú dyspláziu bedrového kĺbu (zistenú u viac ako 10%), ako aj genetickú predispozíciu k ochoreniam očí (katarakta, progresívna atrofia a dysplázia sietnice). Mnoho psov zdedí von Willebrandova choroba (zlé zrážanie krvi), ako aj vrodené srdcové ochorenie nazývané patent ductus arteriosus. U psov s veľkým množstvom bielej farby na hlave sa častejšie zaznamenáva hluchota, hypotyreóza a cystinúria. Napriek tomu väčšina chorôb corgi nie je spojená s genetikou, ale s nesprávnym kŕmením a údržbou.

Kompletný zoznam predispozícií k chorobám v corgi:

Zoznam chorôb corgi

Strava

Majiteľ sa rozhodne kŕmiť psa hotovým jedlom alebo prírodnou stravou. V každom prípade musí strava zodpovedať potrebám zvieraťa v súlade s vekom a fyziologickým stavom. Z hotových krmív je lepšie uprednostniť výrobky superprémiovej triedy alebo celostnej triedy, pričom si vyberiete stravu pre malé plemená v rade. Corgi musíte prísne kŕmiť po častiach, dodržiavať režim.

Pembrokovu diétu treba brať veľmi opatrne. Toto plemeno je náchylné na prejedanie sa a obezitu a priberanie na váhe môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie..

Inak sa naše deti veľmi nelíšia od T. výživová hodnota v porovnaní s inými plemenami. Dodržujte základné pravidlá a normy kŕmenia a Pembroke vás poteší dobrým zdravím a dobrou náladou.!
Welsh corgi, pohľad zozadu

Vzhľad a normy

Prejdime k popisu štandardov plemena a vzhľadu Welsh Corgi. Sú to silné, zavalité psy s kompaktnou stavbou, ale energické a pohyblivé. Meranie od kohútika po chvost je viac ako meranie od kohútika k zemi asi o 40%. Výška v kohútiku - 25 - 30 cm. Hmotnosť - 11,5 - 13 kg. Samce sú o niečo väčšie a silnejšie ako sučky.

Papuľa a trup

Papuľa corgi pripomína líšku, ale chýba jej prefíkaný výraz. Zaoblené čelo splýva do úzkeho dlhého nosa. Stredne oválne oči nasadené mierne šikmo. Odtieň dúhovky je hnedý, aby ladil s kabátom, okraje očných viečok sú čierne alebo tmavohnedé. Uši sú vzpriamené, pri koreni široké, zužujúce sa až po zaoblené špičky. Nožnicový zhryz. Hrudník je zaoblený. Bedrá sú krátke. Chrbát je silný a rovný. Končatiny sú krátke, silné.

Vlna

Srsť je divokého typu. Hustá stredne dlhá podsada, hustá a vodeodolná, vrchná vrstva nerovnakej dĺžky po tele. Okolo krku je golier, dlhšie vlasy na hrudi, vzadu na končatinách, spodnej časti tela.

Farba

Nie je veľa prijateľných farieb: červená, jelenia a sobra s bielymi znakmi na krku, hrudníku, labkách a papuli, rovnako ako čierna s pálením a trikolóra.

Toto plemeno má recesívny gén bobtail. Pembrokes, ktoré sa rodia s krátkymi chvostmi, sa nazývajú prírodné bobtaily. Podľa rozhodnutia chovateľa majú ostatné šteňatá chvost ukotvený alebo ponechaný prirodzený..

welsh corgi v snehu

Corgi s chybou, alebo ktorí sú nadýchaní

Divoký druh vlny je ideálny pre pastierov: rýchlo schne, ľahko sa čistí, neprepúšťa vlhkosť, v zime hreje a v lete zabraňuje prehriatiu. Toto plemeno má však aj iný druh vlny, takzvanú chlpatú (z anglického „fluff“), ktorá je spojená s nosením recesívneho génu.

Načechraná srsť je veľmi tenká a mäkká, s takmer žiadnymi ochrannými vlasmi. Jediné plus v takomto obale: je krásny a jemný na dotyk, všetko ostatné sú pevné mínusy. Vlna rýchlo navlhne aj za slabého dažďa a dlho schne, čo znamená, že sa zvyšuje šanca na podchladenie. V horúcom období vytvára hustá podsada skleníkový efekt, takže v lete sa páperie často strihá pod písacím strojom. V zime sa sneh na mäkkej vlne zhromažďuje do hrudiek, ktoré je potrebné vždy namočiť teplou vodou, a potom psa osušte nasucho a páperie na jeseň zhromaždí všetko suché lístie.Corgi pitná voda

Nadýchané waleské corgi sú veľmi problematické pri držaní a na celom svete sa považujú za množiace sa manželstvá..

Výber šteniatka a cena

Šteňatá plemena Welsh Corgi Pembroke sú dosť drahé, musíte to znášať a neponáhľať sa s reklamami typu: elitné deti od špičkových výrobcov sú prakticky pre nič za nič. V tomto návrhu budú pravdivé iba náklady.

Ceny šteniat

Dobré šteniatko sa dá kúpiť iba v chovateľskej stanici, priemerná cena je 1 000 - 2 000 USD. Šteňatá by mali byť zdravé, nemali by sa hanbiť, byť aktívne a mať vynikajúcu chuť k jedlu. Uistite sa, že venujete pozornosť podmienkam zadržania a rodokmeňom rodičov.

Mnohí môžu byť pobúrení - za čo také peniaze platiť? Prečo také drahé? V skutočnosti to nie je len „chamtivosť“ chovateľov - existujú celkom objektívne dôvody:

 • Chceš čistokrvného Pembroka? A najlepšie tiež s rodokmeňom - ​​párenie s takými „frajerkami“ stojí peniaze. Chovatelia niekedy musia kvôli správnemu exempláru vycestovať aj do zahraničia..
 • V poslednej dobe sa na klinikách rozšírilo umelé oplodnenie dievčaťa corgi (veľa chovateľov využíva aj túto službu - je aj platená).
 • Niektorí chovatelia zdieľajú nasledujúce štatistiky: viac ako 70% všetkých pôrodov v Pembrokes sa uskutoční pomocou cisárskeho rezu. Robte závery.
 • Ak sa párenie netýka, znáša hotel zoo ďalšie náklady..
 • Nakoniec nemusí byť párenie úspešné a pes nemusí na jeden pokus jednoducho otehotnieť.
 • Nesmieme zabúdať, že dopyt po šteniatkach formuje ich cenu - čím je plemeno populárnejšie, tým viac ľudí si šteniatko chce kúpiť, tým väčšie sú náklady. Zákony trhu - čo robiť.

Výber šteniat

Mnoho ľudí sa pýta, koľko stojí šteniatka welsh corgi pembroke? V čase písania tohto článku sa ich ceny pohybovali od 25 000 r do 90 000 r

Tu je najdrahší chlapec s Avitom:

Očarujúci chlapec plemena Welsh Corgi Pembroke, s kupírovaným chvostom, plne zaočkovaný, veterinárny pas, rodokmeň RKF, kúpna zmluva.

Welsh corgi pembroke šteňa

Najlacnejšia možnosť so živou fotografiou stojí 30 000 rubľov. Predávajúci v inzeráte pomerne striedmo popisuje svoje prednosti (presnejšie nijako neopisuje)

Nie na výstavu a chov. Existujú dokumenty a očkovania.

Na predaj šteniatko corgi

Nebudeme radiť, kde a ako si šteniatko zvoliť ... Aj tu platí, ako pri každom nákupe. Ak ho kupujete lacnejšie, majte ostré ucho a maximálne sa poistite, ale pravidlo „skúpy“ platí dvakrát nebolo zrušené. Zatiaľ čo šteniatko Pembroke je dieťa, bude takmer nemožné rozlíšiť napríklad mestika s neskúseným okom..

Video na kontrolu plemena


Delite na družbenih omrežjih:
Takole je videti